Redakcia

Našu redakciu tvoria dobrovoľníci so zápalom pre písanie o životnom prostredí a enviro-témach. Chcete sa stať súčasťou našej redakcie? Máte nejaké návrhy na zlepšenie nášho webu? Kontaktujte nás na adrese info@ekozurnal.sk. Radi prijmeme inšpiráciu od ľudí, ktorí s nami zdieľajú rovnaké hodnoty.

Záujemcom tiež ponúkame možnosť absolvovať stáž či vyskúšať si prácu online redaktora. Povedú Vás skúsení autori, ktorí majú s médiami niekoľkoročné skúsenosti.

Dominika Grošková

šéfredaktorka, textová korektorka

Zakladateľka portálu Ekožurnál.sk, vyštudovaná mediálnička. Týmto webovým portálom chce čitateľom priblížiť súčasné problémy týkajúce sa života na našej planéte. Ide predsa o domov nás všetkých. A aj keď nie je 100 % zero waste (lebo to je málokto), vie, že aj malými krokmi sa dajú dosiahnuť veľké veci.

Róbert Király

redaktor

Autor pôsobí ako interný doktorand na Inštitúte politológie FF PU, kde sa bližšie venuje problematike klimatických zmien, ochrany vodných zdrojov, bezpečnosti a kvality potravín či problematike deforestácie. Spolupracuje aj s organizáciami Europe Direct Prešov, Greenpeace Slovensko a Amnesty International.

Ivana Kováčiková

redaktorka

Udržateľný životný štýl som si zamilovala. Z mäsožravca a človeka, ktorý príliš nedbá o prostredie, v ktorom žije, sa postupne stal človek, ktorý sa stravuje rastlinne a venuje sa aktivizmu za životné prostredie a práva zvierat. Moja transformácia naďalej pokračuje, užívam si ju, a preto túžim zdieľať svoje skúsenosti prostredníctvom písania článkov. Zmena môže byť náročná, no verím, že udržateľné žitie a ochrana životného prostredia nás zbližuje s prírodou, a tým nás obohacuje.

Rebeka Čapeľová

redaktorka/stážistka

O udržateľný životný štýl sa zaujímam niečo cez dva roky. Od prestania používania jednorázových sáčkov som sa dostala až k rastlinnej strave, ktorá mi veľmi otvorila oči. Každým dňom sa učím a dozvedám nové informácie a rada ich tu budem s vami zdieľať. Žiť viac udržateľne nemusí byť vôbec náročné. Každý jeden krôčik sa ráta.