O nás

Webový portál Ekožurnál vstúpil do slovenského online prostredia, aby Vám prinášal čerstvé informácie z oblasti ekológie, environmentalistiky a životného prostredia. V redakcii si myslíme, že je nevyhnutné o týchto témach hovoriť. Klimatická kríza sa stáva realitou a ekosystémy sveta bijú na poplach. Jednoducho, nemôžeme sa len prizerať a mlčať.

Problémy životného prostredia by však nemali byť pred bežným čitateľom skryté. Naopak, chceme, aby týmto väzbám porozumel aj úplný laik. Na našom webe nájdete aktuálne správy zo Slovenska aj zo sveta. Zároveň sa v sekcii Udržateľný život môžete inšpirovať, ako prispieť k pozitívnym zmenám v spoločnosti.

Ako funguje naša redakcia?

Prvý článok na našom webe uzrel svetlo sveta 25. mája 2020. V čase, keď sa život spomalil kvôli pandémii, obloha bola čistejšia a príroda si trochu vydýchla. Redakciu vedie šéfredaktorka, ktorá dohliada na správnosť a publikovanie textov redakčného tímu.

Naše články tvoria dobrovoľníci a fungovanie nášho webu nie je financované tretími stranami. U nás konšpirácie a hoaxy nenájdete – dbáme na to, aby si redaktori overovali zdroje, pričom ich nezabúdajú uviesť.

Ak sa Vám páči filozofia nášho webového portálu a chceli by ste prispieť k rozvoju redakcie Ekožurnálu, kontaktujte nás na adrese info@ekozurnal.sk.

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame a nikdy Vám neunikne nový článok či infografika.